• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W listopadzie obchodzony jest co roku Dzień Postaci z Bajek. Szkolny Klub Wolontariusza po raz drugi odwiedził najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej z Bornego Sulinowa by w zabawny sposób opowiedzieć historie przybyłych na spotkanie bajkowych postaci. Dzieci mogły poznać między innymi historię Mulan, Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Królewny Śnieżki, Jasia i Małgosi oraz poćwiczyć z pewnym Teletubisiem. Wydaje się, że niezłą zabawę mieli i młodsi i starsi uczniowie

• RÓŻOWA SKRZYNECZKA

•  Różowa Skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Nasze Liceum zakupiło różową skrzyneczkę menstruacyjną. Od dziś uczennice Liceum mogą czuć się bezpieczniej, podczas trudniejszych dni w miesiącu. Ideą różowej skrzyneczki jest także dzielenie się artykułami higienicznymi. Według ankiety przeprowadzonej wśród dziewcząt liceum, był to strzał w dziesiątkę! Czasami zupełnie mała rzecz może tyle zmienić…

• WYCIECZKA EDUKACYJNA

W dniu 18 listopada 2022 r. uczennice z kl. III i IV, zainteresowane naukami przyrodniczymi, brały udział w wycieczce na Uniwersytet Szczeciński. W trakcie zajęć prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Biologii US licealistki miały okazję wysłuchać wykładu Pani dr hab. M. Archem "Epigenetyka - klucz do zmiany genetycznego przeznaczenia" oraz uczestniczyć w warsztatach z samodzielną obserwacją mikroskopową pt.: "Tkanki zwierzęce organizmów wodnych w mikroskopii", które przeprowadziła Pani dr L. Kirczuk oraz warsztatach genetycznych pt.: "Biologia molekularna organizmów wodnych", które przeprowadziła Pani dr hab. A. Rymaszewska, prof. US. Wyjazd odbył się w ramach projektu pn.: "Człowiek, jego miejsce i rola w środowisku - edukacja ekologiczna w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku" - edycja 2022.

• DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Szkolne obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się w przeddzień rocznicy. Zebraliśmy się w Auli Budynku Kulturalno-Oświatowego, aby wziąć udział w akademii przygotowanej przez licealistów pod kierunkiem P. Karola Dorowicza i P. Katarzyny Kowalczyk. Starannie przygotowana, pełna patriotycznych elementów uroczystość, znacząco poszerzyła i ugruntowała wiedzę o tym ważnym Dniu. Pan Jacek Wojciechowski, Dyrektor Liceum, zachęcił społeczność licealną do pielęgnowania patriotyzmu w codziennym życiu i czynnego świętowania tej rocznicy.

W dniu 11.11.2022 r. poczet sztandarowy, grupa nauczycieli I licealistów wzięli udział w Gminnych Uroczystościach Dnia Niepodległości. Po Mszy św. udali się przed pomnik Ofiar Totalitaryzmu, aby oddać hołd wszystkim bohaterom Niepodległości.

W części sportowej, czyli biegu ulicznym Mila Radości do Niepodległości wolontariuszki wspierały działania CKiR. Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń, współpraca z mieszkańcami i instytucjami pokazuje naszym uczniom, że patriotyzm to nasza wspólna cecha, którą należy skwapliwie pielęgnować.