• Spotkanie z Policją

• 9 lutego gośćmi naszej szkoły były policjantki Komendy Powiatowej w Szczecinku, które spotkały się z uczniami klasy I, rozmawiając o odpowiedzialności karnej nastolatków, oraz z klasą maturalną - zachęcając uczniów do rozważenia kariery zawodowej w służbie policyjnej.

Oficer prasowa, st.asp. Anna Matys, przedstawiła strukturę szczecineckiej jednostki wraz z jednostkami terenowymi, które wchodzą w jej skład. Następnie omówione zostały warunki wstąpienia do służby, wymagane dokumenty oraz etapy rekrutacji, które zostały szczegółowo omówione przez policjantki. W ramach zaciekawienia różnorodnością pełnienia służby i realizacją zadań stawianych przed Policją, uczestnikom spotkania zostały zaprezentowane poszczególne piony i wchodzące w ich skład ogniwa. Maturzyści obejrzeli film pt.: "Jak wygląda szkolenie zawodowe podstawowe w Policji".

Cieszymy się, że możemy zawsze liczyć na wsparcie i współpracę ze szczecinecką Komendą Policji.

fot. Katarzyna Kowalczyk

#profilaktyka #KPPwSzczecinku #doradztwozawodowe #BorneSulinowo

Spotkanie P. Policjantek z maturzystami

Spotkanie P. Policjantek z klasą I LO

• PROJEKT PROFILAKTYCZNY

• Dzisiaj nasze Liceum odwiedzili Bęsiu & DJ Yonas z projektem profilaktycznym pod nazwą "Nie zmarnuj swojego życia".

Celem projektu było:

Pogłębienie wiedzy uczestników projektu nt. konsekwencji zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, prowadzących do uzależnień, zachowań agresywnych i kryminogennych.

Promowanie wśród ogółu społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży zachowań i postaw asertywnych przed destruktywnymi zachowaniami oraz mody na życie bez uzależnień w tym m.in.: zdrowego i aktywnego stylu życia, rozwoju osobistego, edukacyjnego oraz działań pro społecznych i wolontariackich.

Pogłębienie wiedzy kadry wychowawczej placówek nt. rozpoznawania i diagnozowania zagrożeń związanych z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży.

Usłyszeliśmy szereg czasem zabawnych czasem smutnych, ale bardzo pouczających historii z życia naszych gości. Ochotnicy mogli spróbować sił przed publicznością.

Zdj. DJ Yonas i Katarzyna Kowalczyk

#bornesulinowo #RYMcerze #rmc #niezmarnujswojegożycia