• BEST OF THE BEST

• W piątek, 16.12.2022r. troje uczniów z naszego Liceum wzięło udział w eliminacjach do finału XI Międzyszkolnego  Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego BEST OF THE BEST. Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Matkowska,  Stanisław Leśniewicz i Łukasz  Pietrzak. Do sześcioosobowej grupy finalistów zakwalifikował się Stanisław, który zajął  5. miejsce. Zadania finałowe wymagały zaprezentowania dłuższej wypowiedzi ustnej nt. święta z obszaru krajów anglojęzycznych a które mogłoby być obchodzone w Polsce, tłumaczenia fragmentów zdań oraz wypowiedzi na jedno z pytań zadanych przez Jury Konkursu. Dziękujemy Antoninie i Łukaszowi za przygotowanie swoich ustnych prezentacji, Stanisławowi gratulujemy przejścia do finału i zdobycia 5. miejsca.

• Sukces naszego ucznia!

W piątek, 2. grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku odbył się VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny z języka niemieckiego „ DEUTSCH DIKTAT”. Wzięło w nim udział 26 uczniów z naszego powiatu. Miło nam poinformować, że drugie miejsce w tym konkursie zajął uczeń naszej szkoły Aleksander Biliński. Konkurs obejmował znajomość trudnego słownictwa z zakresu państwo i społeczeństwo. Gratulujemy Alkowi wygranej i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!