• Dwutygodniowe mobilności szkoleniowe na Malcie.

W dniach 13-24.02.2023r.siedmioro nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie wzięło udział w dwutygodniowym kursie metodycznym w ETI Malta. Podczas mobilności beneficjenci szkolnego projektu, finansowanego z Programu Erasmus Plus, poszerzali  swoje umiejętności w zakresie przygotowanie stron www,  blogów (Google Blogger), projektowych jednostek metodycznych (PBWorks), wykorzystanie zasobów Internetu (słowniki online),  tworzenie interaktywnych krzyżówek, wykreślanek, awatarów, aplikacji, komiksów, historyjek i opowiadań, edytowanie filmików z YT, nagrywanie z ekranu, itd. Ponadto, nauczyciele poszerzyli    wiedzę w zakresie teorii i praktycznego zastosowania metody CLIL, edytowania i tworzenia jednostek zintegrowanego nauczania językowo-przedmiotowego (WebQuestów), przygotowanie prezentacji Adobe i Canva.  Na zakończenie każdego tygodnia szkolenia, nauczyciele prezentowali przygotowane przez siebie blogi, strony www i projekty lekcji (PBworks). Piękna pogoda sprzyjała eksploracji archipelagu, indywidualnie i grupowo zwiedzaliśmy stolicę Malty, fortecę w Mdinie,  wyspę Gozo, podziwialiśmy jaskinię Blue Grotto, megalityczne świątynie w Hagam Qim. W stolicy kraju odbywał się kilkudniowy karnawał, co umożliwiło nam na  oglądanie tańczących zespołów i dekoracji karnawałowych. Naszą trenerką była niezwykle pomocna i uprzejma Josefa Borg, która codziennie zarażała nas swoim poczuciem humoru. Na zakończenie szkolenia otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające nasz udział w kursie.

Mobilności na kursy metodyczne są  częścią implementowania szkolnego projektu nr: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041952

Typ akcji: KA122-SCH

• SUKCES W KOSZYKÓWCE

W dniu 02 lutego 2023 roku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły miała możliwość rywalizować w zawodach o Mistrzostwo Powiatu szczecineckiego w ramach licealiady w piłce koszykowej. Zawody odbyły się na obiekcie sportowym I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Był to wydarzenie dla naszej szkoły, ponieważ zespół dziewcząt po raz pierwszy w historii wystąpił w zawodach koszykówki. Mimo debiutanckiej tremy dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze, pokazały charakter i wolę walki o każdą piłę. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła o najwyższe trofea. Dzięki takiej postawie nasz zespół zajął III miejsce i wywalczył brązowe medale.

Gratulacje

!!!!

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie:

1. Bachanek Agata

2. Chochowska Wiktoria

3. Filowiat Nikola

4. Konaszewska Marcelina

5. Krakowska Lena

6. Lewicka Julia

7. Rzepecka Emilia

8. Stańczykowska Liwia

opiekun Dariusz Palicki

• POWIATOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI

W dniu 25 stycznia 2023 roku drużyna chłopców wzięła udział w rozgrywanych w hali sportowej I LO przy ulicy Ks. Elżbiety w Szczecinku Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w piłce koszykowej chłopców. Reprezentacja dzielnie walczyła o jak najwyższe miejsce. Chłopcy zajęli w zawodach miejsca V -VI.

Reprezentacja wystąpiła w składzie:

1. Grzegorczyk Bartosz

2. Grzegorczyk Dawid

3. Jakubowski Kacper

4. Klekotta Kamil

5. Kuca Cezary

6. Marczyk Kacper

7. Pietrzak Łukasz

8. Skiba Bartosz

opiekun Dariusz Palicki

• PRACA WOLONTARIUSZY DLA WOŚP

W minioną niedzielę nasi uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy Liceum kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnie udało nam się zebrać 6754,12 zł. Wynik całej gminy to 27159,09 zł

Dziekujemy serdecznie:

Kasi, Marcelinie, Antoninie, Zuzannie, Lenie, Julii, Magdalenie, Zosi, Marcie i Cezaremu.

Katarzyna Kowalczyk

Zdjęcia dzięki uprzejmości GryfTv

• STUDNIÓWKA 2023

W dniu 27.01.2023r. Dom Weselny “Kolejarz” w Szczecinku był miejscem kolejnej studniówki naszych maturzystów. Wielu uczniów przybyło w towarzystwie swoich rodziców, którzy przyjechali, aby ze wzruszeniem obejrzeć ich pociechy tańczące Poloneza. Wielogodzinne próby prowadzone przez P. Dariusza Palickiego przełożyły się na bezbłędne wykonanie tego tradycyjnego, rozpoczynającego każdą studniówkę tańca. W swoim przemówieniu Dyrektor Liceum, P. Jacek Wojciechowski podziękował maturalnej młodzieży za ich wkład w życie naszego Liceum, zaangażowanie w organizację wielu imprez szkolnych i dla środowiska lokalnego. Parafrazując słowa A. Einsteina, P. Dyrektor życzył każdemu licealiście“takiego życia, jakby cudem było wszystko”. Po formalnej części, przyszedł czas na zabawę do “białego rana”. Do tańców i zabawy doskonale zagrzewał DJ “Monik”, parkiet cały czas był zajęty przez tańczącą młodzież i zaproszonych przez nich pracowników borniańsko-sulinowskiego liceum.

Wychowawczyni klasy P. Karolina Kowalczyk i uczniowie klasy IV pragną podziękować P. Dyrektorowi Jackowi Wojciechowskiemu i Radzie Osiedli 1 i 2 w Bornem Sulinowie za finansowe wsparcie balu studniówkowego.

Zdjęcia: P. M. Michalska iszczecinek.pl https://iszczecinek.pl/.../7003_bal-studniowkowy-uczniow...