• WEDNESDAY PARTY

• Zapraszamy naszych młodszych mieszkańców na Wednesday Party. W tym roku nasi wolontariusze przyłączają się do zabawy

Zaproszenie na Wednesday Party

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

• 9 listopada w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Koszalinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły, Maja Jakubowska, otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów, odbierając z rąk p. Tomasza Wójcika – Wicewojewody Zachodniopomorskiego i p. Bogusława Ogorzałka – Wicekuratora Oświaty dyplom.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły ponadpodstawowej, który otrzymał promocje z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Serdecznie gratulujemy!

Wręczanie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Maja Jakubowska-druga z lewej strony

• Narodowe Święto Niepodległości

• Co roku, nasze liceum bierze aktywny udział w wydarzeniach jakie mają miejsce podczas obchodów Dnia Niepodległości.

Zaczęliśmy już w piątek, przystępując do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, polegającej na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. Jako szkoła posiadająca tak ważnego patrona, od lat bierzemy aktywny udział w miejskich obchodach, które zawsze zaczynają się od uroczystej mszy w Kościele św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie. Kolejna część obchodów miała miejsce przed obeliskiem poświęconym pamięci ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego i sowieckiego przy Urzędzie Miejskim. Nasi uczniowie uczestnicząc w poczcie oraz recytując wiersze pokazują, jak ważne jest dla młodych ludzi celebrowanie ducha patriotyzmu, jedności narodowej i narodowej dumy. Dyrektor wraz z nauczycielami oraz władze samorządowe złożyli wiązankę przy pomnikach ofiar Oflagu II D w Kłominie.

Od lat wolontariusze pod opieką pani Katarzyny Kowalczyk pomagają przy kolejnym stałym już punkcie obchodów niepodległościowych w Bornem Sulinowie. Podczas biegu ”Mila radości dla niepodległości” wręczali medale, słodkości, oraz wodę dla strudzonych zawodników.

Uczniowie liceum na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Poczet sztadarowy liceum (po lewej)  i licealiści uczestniczący w obchodach NŚN (w środku)

Pracownicy Liceum składają wiązankę na Pomniku Oflar Totalitaryzmów. P. Jacek Wojciechowski, Dyrektor borniańsko-sulinowskiego Liceum (w środku), P. Katarzyna Kowalczyk (po lewej stronie), P. Justyna Cioch (po prawej stronie)

• Zbudowaliśmy piec!!!

Od 23 do 27 października 2023 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w projekcie "Architektura w służbie ekologii, nauka podstaw budownictwa organicznego", zorganizowanym przez Fundację im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie, we współpracy z Gminą Borne Sulinowo oraz Akademią Nauk Stosowanych z Raciborza.

Dziesięcioosobowa grupa miała okazję wziąć udział w warsztatach obejmujących zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Zajęli się, między innymi, pracami przy budowie wolnostojącego pieca do pieczenia chleba oraz tworzeniem ogrodzenia, zagrody dla tradycyjnych ras polskich zwierząt. Zapoznali się również z technologią wykonywania tynków glinianych, na przykładzie prac wykonywanych przy renowacji wnętrz zabytkowego budynku zwanego "Domem Leśnika".

Celem projektu, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, było zainspirowanie młodzieży i wskazanie im możliwości rozwoju w kierunkach związanych z budownictwem zrównoważonym i organicznym. Podczas warsztatów uczniowie współpracowali ze studentami, pod opieką wykładowców.

Juchowski projekt stanowi cenny wkład w proces zmiany wyglądu przestrzeni w której żyjemy jako społeczność lokalna, a dla naszych dzieciaków był przede wszystkim szansą na dobrą zabawę i integrację.

#juchowofarm #liceum #bornesulinowo

Beneficjenci projektu w Juchowie