• Dwutygodniowa mobilność nauczycieli na Malcie

          • Sześciu nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego wykorzystało ferie zimowe, aby rozwijać swoje kompetencje językowe i cyfrowe w ETI Malta. Przez pierwszy tydzień pięciu nauczycieli uczestniczyło w intensywnym kursie językowym, który tak opisują:

            Kasia, Paulina, Kamilla i Agnieszka, a także nasz nieoceniony Pan Dyrektor wyjechali na Maltę, żeby doskonalić swoje umiejętności komputerowe i szlifować język angielski. Każdemu życzymy takiej szkoły! Pierwszy dzień był nieco stresujący – grupa została podzielona, Agnieszką zaopiekował się Peter, a resztą - cudowna i doświadczona Anita.Trening językowy był intensywny, ale sposób przekazywania wiedzy sprawiał, że szybko zapominaliśmy, że jesteśmy na lekcji. Konwersacje z nowopoznanymi znajomymi z różnych krajów Europy to najlepszy sposób zdobywania wiedzy. Z całych sił szlifowaliśmy nowe słownictwo i przypominaliśmy sobie dawno zapomnianą gramatykę. Było warto - już po kilku dniach bez problemów rozmawialiśmy ze wszystkimi – Maltańczykami i obcokrajowcami. Brak barier w komunikacji przydawał się również popołudniami.  Malta to piękny kraj, a ze względu na swoje umiejscowienie i historię stanowi prawdziwy tygiel kulturowy. Mieliśmy okazję sporo zobaczyć: Valletta, Mdina, Blue Grotto…. Piękne zabytki, mili ludzie, a do tego pyszne jedzenie! 

            Z czystym sumieniem możemy polecić każdemu.

            Weekend był dla nas czasem odpoczynku, przed kolejnym tygodniem ciężkiej pracy. Skorzystaliśmy z okazji i wyruszyliśmy do Rzymu. Dla wszystkich była to pierwsza  wizyta w tym mieście i trzeba przyznać, że choć krótka, to na pewno jej nie zapomnimy. Koloseum robi kolosalne wrażenie !

            Po pobycie w Rzymie, rozpoczął się drugi etap szkolenia na kursie zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego (metoda CLIL).  „Drugi tydzień pracy spędziliśmy w towarzystwie trojga polskich i jednego sudańskiego kolegi, w pracowni komputerowej, pod czujnym okiem Mario. Najpierw trochę teorii, a później praktyka – tworzenie narzędzi informatycznych, które możemy wykorzystać w praktyce szkolnej.  Mario pokazał nam zasoby, z których mogą korzystać nauczyciele, a kolejne tworzyliśmy sami.  Niektóre nasze „dzieła” można znaleźć  za pomocą poniższych linków: http://multidict.net/wordlink/?navsize=1&sl=pl&url=http://multidict.net/clilstore/page.php?id=7305, http://multidict.net/wordlink/?navsize=1&sl=pl&url=http://multidict.net/clilstore/page.php?id=7302 . Dwa tygodnie ciężkiej pracy się opłaciły – wróciliśmy do domu pełni nowych pomysłów i zapału do pracy!”

            Nauczyciel języka angielskiego uczestniczył w dwutygodniowym kursie metodycznym, rozwijającym kompetencje cyfrowe. Oto jego relacja: „Moją pierwszą grupę stanowiło 6 nauczycieli z Rosji, Polski i Malty. Naszą nauczycielką była przemiła i kompetentna Roberta, która zawsze była gotowa do pomocy i wsparcia. Moim pierwszym "dziełem" była strona internetowa stworzona na WIX-ie  (https://mirekszeligowski19.wixsite.com/mysite).  Tworzyliśmy także "apki" za pomocą LearningApps, edytowaliśmy filmiki z YT w EDPuzzle. W piątym dniu, korzystając z aplikacji Voki tworzyliśmy avatary . Zdobyłem także umiejętność nagrywania z ekranu i edytowania. Drugi tydzień szkolenia był zapełniony poznawaniem, przygotowywaniem i wykorzystaniem wielu nowych aplikacji do stworzenia wspólnego projektu jednej jednostki metodycznej (lekcji) metodą CLIL (zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego). Czworo nauczycieli z Polski i z Niemiec miało przygotować na wspólnej platformie (Dysk Google) i zaprezentować na koniec kursu. W pozostałe dni nasza trenerka, Roberta demonstrowała użyteczne "apki", które musieliśmy tworzyć z myślą o naszym końcowym produkcie kursowym – WebQuescie : https://mmjakmarekm.wixsite.com/webquest

            Podczas szkolenia prowadzony był blog tej części projektu: https://bornesulinowoprojekt2018.blogspot.com/2019/01/edupuzzle.html

             

            Mobilność nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D jest częścią szkolnego projektu: „Szkoła z przyszłością – zastosowanie zintegrowanego nauczania językowo- przedmiotowego w praktyce szkolnej”. Nr projektu:  POWERSE – 2018 -1 – PL01 – KA101 – 048242.  Okres realizacji : 20.08.2018-19.01.2020.  Kwota dofinansowania: 19467,00 EURO

          •  

             

             

             

             

             

             

            Ranking Liceów w Polsce

            Mamy przyjemność poinformować, że nasze Liceum Ogólnokształcące w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęło dobre 866 miejsce w Polsce.  Poniższe zestawienie przedstawia nasze uplasowanie w zestawieniu z innymi liceami z powiatu szczecineckiego.

            224.  LO im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze (szkoła ukraińskiej mniejszości narodowej)

            506. I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Elżbiety w Szczecinku

            866. Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Oflagu II D  w Bornem Sulinowie

            978. II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku

            Pozostałe licea z naszego powiatu znalazły się poza tysięcznym miejscem w rankingu.

             

            Zródło: http://licea.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-liceow-ogolnoksztalcacych-2019

          • Żałoba Narodowa

          • Po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza została ogłoszona żałoba narodowa od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami Gdańska, do soboty do godziny 19.00. Pogrzeb odbędzie się 19 stycznia 2019 roku.
             

             

            W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej  przewidywany na najbliższy piątek Bal Studniówkowy naszego Liceum został przełożony na 24.02.2019r.

             
          • ŚWIĄTECZNY WOLONTARIAT W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

          • Szybkimi krokami nadchodzą święta. W tym szczególnym  czasie członkowie  Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego w LO im Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie wzmagają swoją charytatywną  aktywność, nie zapominając  o najbardziej potrzebujących mieszkańcach naszego miasta.

            Tym razem już od listopada zaczęliśmy  nasze działania od zbiórki ozdób bożonarodzeniowych. Do akcji przyłączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej. Nasze wolontariuszki postanowiły same wykonać większość świątecznych wazonów, świeczników czy stroików a po sprzedaży, która miała miejsce w Kościele pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie, dochód przeznaczony był dla najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem.

            Jak co roku, tradycyjnie 6 grudnia nasz „Mikołaj” wraz z pomocnikiem Rudolfem,  rozpoczął wizytę w Szkole Podstawowej im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Odwiedziny okazały się udane, okraszone wieloma prezentami, które otrzymali najmłodsi uczniowie SP. W zamian za to nasz Mikołaj został obdarowany przez maluchów koszykiem łakoci.

            Natomiast przed samą przerwą świąteczną, 19 i 20 grudnia miał miejsce finał najbardziej wyjątkowej akcji, zainicjowanej przez wolontariuszy.  Zaproponowaliśmy, by cała nasza szkoła wzięła udział w nieformalnej Szlachetnej Paczce. Wspólnie z pracownikami MGOPS z Bornego Sulinowa wybraliśmy jedną z mieszkanek naszego miasta, która jest w trudnej sytuacji życiowej. Aby zwiększyć efektywność, podzieliliśmy zadania na poszczególne klasy, które zaczęły szybko realizować swoje zadania. Szybko okazało się jednak, że potrzeby naszej podopiecznej są znacznie większe. Mianowicie pilnie potrzebny jest specjalistyczny materac. Postanowiliśmy zmierzyć się również i z tym wyzwaniem. Skontaktowaliśmy się z kilkoma firmami działającymi na terenie naszego miasta,  z których jedna od razu odpowiedziała na nasz apel. Pani Anna Modrzejewska, Prezes firmy ANIMUS sfinansowała zakup profesjonalnego materaca. Z tego miejsca jeszcze raz pragniemy podziękować Pani Prezes za tak szlachetny gest oraz błyskawiczną reakcję na naszą prośbę.

             19 grudnia zawieźliśmy naszej podopiecznej materac, następnego dnia, wraz z kilkoma uczniami naszej szkoły przywieźliśmy Szlachetną Paczkę – owoc działania całego Liceum. Była to bardzo wzruszająca chwila, nie obyło się bez łez wzruszenia.

             Kolejna Szlachetna Paczka została przygotowana przez licealistów z klasy I, którzy zdecydowali się podzielić radością Świąt Bożego Narodzenia z innymi mieszkańcami naszej gminy.  

            Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszych świątecznych akcji, wierząc głęboko w to, że dobro powraca. Życzymy wszystkim Państwu wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2019 roku.

             

          • Konkurs multimedialny „Młodzież o HIV/AIDS”

          • 13 grudnia miał miejsce w naszej szkole finał konkursu multimedialnego „MŁODZIEŻ O HIV/AIDS” , którego pomysłodawcą była P. Katarzyna Kowalczyk - pedagog szkolny oraz p. Izabela Jadwiżyc  -  promotor zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinku.

            Beneficjentami konkursu były klasy trzecie Gimnazjum oraz klasy pierwsze i drugie Liceum. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, co bardzo cieszy, gdyż poprzez realizację tego zadania nasi uczniowie zapoznali się z tematyką poruszaną w konkursie. Aby najważniejsze wiadomości z zakresu profilaktyki HIV i AIDS dotarły nie tylko do uczniów biorących udział w konkursie, postanowiłyśmy aby uczniowie, którzy zajęli 1,2 i 3 miejsce przedstawili swoje zwycięskie prezentacje na forum szkoły, natomiast P. Iza poprowadziła ciekawą prelekcję, dotyczącą najważniejszych zagadnień dotyczących profilaktyki HIV oraz AIDS.  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami, które ufundowała P. Iza Jadwiżyc oraz P. Jacek Wojciechowski, Dyrektor naszego Liceum. 

            Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Panią Izą, gdyż rozmowy przez nią prowadzone cieszą się dużą popularnością, trafiając bardzo sugestywnie do wyobraźni naszych uczniów.

          • Berlin już po raz kolejny!

          • Coroczne wycieczki do Berlina stały się tradycją w Liceum im. Bohaterów Oflagu IID. Jednak już po raz drugi, w ramach integracji szkół, mieli okazję wybrać się do stolicy Niemiec również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz uczniowie z Jelenia.  Oprócz najbardziej znanych zabytków Berlina, takich jak Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa czy ulica Unter den Linden, młodzież mogła zobaczyć również pozostałości  Muru Berlińskiego, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma czy też słynny Babelplatz, na którym w 1933 roku spalono 20 000 dzieł pisarzy i naukowców niemieckich nieakceptowanych przez władze nazistowskie. Szczególne wrażenie na uczniach zrobiła wizyta w Muzeum Techniki. Stare pociągi, samoloty, rowery i wiele innych eksponatów pozostawiły zwłaszcza wśród chłopców niedosyt i postanowienie powrotu w to miejsce. Wyjazdy w grudniu dają także możliwość poczucia magii adwentu przeżywanego w Niemczech, stąd też nie mogło zabraknąć w planie wizyty na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wybraliśmy jeden z najpiękniejszych – przy Placu Aleksandra (Aleksanderplatz).

            Dziękujemy Pani Izabelli Kraemer oraz Anicie Prengel za organizację wycieczki.

            zdjęcie na górze: berliner-zeitung.de

          • RYMcerze

          • W piątek 30 listopada na zaproszenie księży Patryka i Wojciecha do naszej szkoły zawitali DJ Bęsiu i DJ Jonas czyli RYMCERZE, grupa hip – hopowa działająca pod patronatem Kurii Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Był to koncert o charakterze profilaktyczno – wychowawczym, projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Beneficjentami koncertu byli nie tylko gimnazjaliści i licealiści, ale także dzieci ze szkół podstawowych z Bornego Sulinowa oraz Jelenia.

            Chłopaki w bardzo realistyczny sposób opowiedzieli młodzieży historię swojego życia, co spowodowało, że się zmienili, określili własne cele. Potem, naturalnie była muzyka, czyli świetne hip-hopowe bity.

            Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

            Zapraszamy do obejrzenia relacji: Kliknij tutaj

             

          • SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

          • W środę, 28 listopada wolontariuszki z naszego Liceum  zostały zaproszone do Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie na podsumowanie projektu AKADEMIA MOCNEGO PRZEKAZU.

            Wspólnie mogłyśmy obejrzeć wystawę zdjęć i obrazów uczestników projektu, posłuchać koncertu oraz wziąć udział w teście wiedzy historycznej. Nasza drużyna po zaciętej walce oraz dogrywce zajęła II miejsce. Spotkanie zakończyło się degustacją pysznego tortu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli wspólnie realizować jeszcze niejeden projekt razem z pensjonariuszami borneńskiego Domu Pomocy Społecznej.

             

             

             

          • NIESKOŃCZENIE NIEPODLEGŁA

          •  

            Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy w dniu 13.11.2018r. nasi uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu, podczas którego za pomocą multimediów przedstawiono 123 lata niepodległościowych zmagań o przywrócenie Polski na mapę Europy. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki patriotyczne i podczas Apelu Poległych oddaliśmy hołd Wielkim Polakom. Ponadto nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w gmninnych obchodach Święta Niepodległości.

            W uroczystościach poprzedzających szkolne obchody, kilkunastu  uczniów wzięło udział w „plenerze malarskim”, na którym powstały piękne obrazy o tematyce niepodległościowej. Odbył się także konkurs plastyczny na plakat niepodległościowy. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi.

          • Nasze klasy

          • Klasa III LO

            Wychowczyni : P. Izabella Kraemer

            Klasa II LO

            Wychowczyni : P. Agnieszka Pawlak-Gieniusz

            Klasa I LO

            Wychowawca : P. Mirosław Szeligowski

            Klasa 3 B Gimnazjum,

            Wychowawca: P. Karol Donorowicz

            Klasa 3A Gimnazjum,

            Wychowczyni : P. Karolina Kowalczyk

             

          • Piknik integracyjny

          • Pierwszy integracyjny piknik za nami!

            Piątkowe popołudnie 19 października, pięćdziesięcioosobowa reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego  i Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie, spędziła na borneńskim Tankodromie.  Pod czujnym okiem opiekunów młodzież wzięła udział w grach i zabawach integrujących starszą i młodszą młodzież.  Można się było wykazać się wiedzą historyczną, kreatywnością i talentami artystycznymi, a po części konkursowej zjeść upieczoną na ognisku kiełbasę.

            Ten rok jest szczególny – obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości i organizatorom zależało, żeby motywem przewodnim imprezy była historia i tradycje naszego kraju. Okazało się, że wiedzy na ten temat możemy naszym uczniom pozazdrościć! Równie ważna była dobra zabawa i dlatego, mimo obecnego ducha rywalizacji, wszyscy zostali nagrodzeni. Dzięki uprzejmości niezawodnego i zawsze pomocnego Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa wszyscy uczestnicy pikniku mieli okazję przejechać się po terenie poligonu pojazdem gąsiennicowym PTS, co wzbudziło mnóstwo pozytywnych emocji i zregenerować siły słodkościami. W podziękowaniu za zaangażowanie i entuzjazm organizatorzy ufundowali dla uczestników i ekipy technicznej dodatkową nagrodę - pizzę.

            Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują Panu Jarosławowi Marczyńskiemu, Prezesowi Stowarzyszenie Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa, Panu Kamilowi Bartoszkowi  i innym osobom ze w/w Stowarzyszenia za logistyczne i materialne wsparcie pikniku.

            Mamy nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz lokalnych szkolnych imprez.

            Piknik integracyjny  był realizacją zadania publicznego pn.: „Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży” , tytuł zadania publicznego „Nasza Niepodległa”

            Agnieszka Pawlak – nauczycielka w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie

          • OGŁOSZENIE: Szkolna wycieczka do Berlina

          • 7 grudnia 2018 roku odbędzie się szkolna wycieczka do Berlina.

            W planie m.in.

            • Muzeum Pergamon
            • Reichstag
            • Kościół Pamięci
            • Plac Paryski
            • Muzeum Holokaustu
            • Brama Brandenburska
            • Unter den Linden
            • Jarmark Bożonarodzeniowy
            • I inne…..

            Koszt wycieczki 150 zł/os

            W cenie jest przejazd autokarem, bilety wstępu oraz obiad.

            Każdy uczestnik wycieczki musi mieć paszport lub dowód osobisty !!!!!!!

            Informacji udziela p. I.Kraemer i A. Prengel

          • Otrzęsiny w Starym Kaleńsku

          • Piękna, niemal letnia pogoda sprzyjała ważnemu wydarzeniu szkolnemu, jakim były Otrzęsiny w Starym Kaleńsku. Kolejna klasa z  naszego Liceum Ogólnokształcącego  zmierzyła się z wymyślnymi próbami przygotowanymi przez starszych licealistów, którzy rok wcześniej byli poddani podobnemu, szkolnemu  „obrzędowi inicjacyjnemu”.  Pierwszoklasiści z uśmiechem na twarzach i prawdziwie kocim sprytem fantastycznie radzili sobie z różnorakimi przeszkodami i utrapieniami. Dopingowani przez starszych, wdrapywali się na  oblaną olejem zjeżdżalnię,  przeciskali się przez wypełniony błotem  tunel, próbowali oryginalnej potrawy opartej na „tajnej”, przekazywanej z klasy do klasy recepturze. Trudy otrzęsin nie ominęły także wychowawcy klasy I LO,  który  nie chcąc zawieść swoich uczniów, wychylił puchar przedziwnej  mikstury.  Licealni nowicjusze otrzymali  przechodni puchar, który w przyszłym roku przekazany będzie następnej klasie. Wieczorem nastolatkowie integrowali się przy ognisku, nawiązywały się nowe znajomości, a nauczyciele mogli lepiej poznawać swoich uczniów w innych, pozaszkolnych sytuacjach.

          • Profilaktyczny happening – STOP PRZEMOCY.

          •  

            Drugiego października 2018r. w ramach Międzynarodowego Dnia bez Przemocy odbył się happening profilaktyczny, w którym borneńska młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D, oraz  Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego, protestowała przeciwko przemocy. Do akcji aktywnie przyłączyli się również pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Policja, Straż Miejska, która pomogła w zabezpieczeniu imprezy, oraz P. Izabela Jadwiżyc, promotor zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku.  

            Wyposażeni w transparenty, żółte balony oraz wstążki na piersi, wspólnie wyruszyliśmy spod budynku Liceum, rozdając po drodze mieszkańcom broszurki informacyjne oraz częstując słodyczami. Nasz pochód zakończył się przed Urzędem Miasta, gdzie wysłuchaliśmy podstawowych informacji na temat przemocy, odpowiedzialności karnej za czyny przemocowe, oraz gdzie ofiary przemocy mogą szukać pomocy, czyli jak wygląda procedura Niebieskiej Karty. Aby się rozgrzać, gdyż zimna pogoda nas nie oszczędziła, wszyscy uczestnicy marszu zatańczyli Belgijkę. Następnie każdy z uczniów, dzięki uprzejmości przewodniczącej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Irenie Fiurst – Stecenko, dostał słodki upominek.

            Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnie takie wspólne przedsięwzięcie i jeszcze nie raz spotkamy się w podobnym gronie, przy innych ciekawych inicjatywach.

                                               Katarzyna Kowalczyk – organizator Happeningu


          • Spotkanie z Absolwentem

          •  

            W dniu 01.10.2018r. gościliśmy Łukasza Makaryk, absolwenta naszego Liceum Ogólnokształcącego, który obecnie jest studentem w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Ubrany w mundur słuchacza tej doskonałej szkoły technicznej, Łukasz z pasją opowiadał o realiach studiowania na swoim trudnym kierunku. Jego wystąpienie było bardzo bogate dzięki wykorzystaniu ciekawej prezentacji, która opisywała życie żołnierza-studenta od pobudki do capstrzyku. Przewidywane na jedną godzinę spotkanie, przeciągnęło się do dwóch godzin. Nasi uczniowie mieli możliwość zadawania wielu pytań. Jesteśmy pewni, że po takim spotkaniu wielu nastolatków obecnych w auli BOK-u zaczęło marzyć o swojej przyszłości w mundurze i zdobyło dodatkową motywację do sięgania po indeksy renomowanych uczelni w Polsce. Należy nadmienić, że również Jakub Niewierowski, maturzysta z 2015r.  studiuje na 4. roku WAT-u.

          • Dziennik elektroniczny Librus Synergia

          • Na zebraniu z wychowawcami klas odebraliście  Państwo karteczki z loginami i hasłami do logowania na portalu Librus Synergia. Są tam  także dane do logowania dla Państwa dzieci.  Nieobecni Rodzice muszą skontaktować się z wychowawcą ucznia/uczennicy w prawie odbioru tych poufnych informacji i ze względów bezpieczeństwa należy zadbać, aby nie trafiły w niepowołane ręce. 

             

            Tak wygląda strona główna portalu Librus. Klikamy na fioletowe pole "zaloguj się do LIBRUS Synergia"

            .....i przychodzimy do następnego okna : login i hasło.

             

            Po zalogowaniu musicie Państwo zmienić hasło. Login (kombinacja cyfr) pozostanie ten sam. Życzymy powodzenia. W razie problemów kontaktujcie się Państwo z wychowawcami klas.

             

          • Zebranie z Rodzicami

          • Pan Jacek Wojciechowski, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D zaprasza rodziców gimnazjalistów i licealistów na zebranie, które odbędzie się w środę,  26.09.2018r. w auli BKO, Al. Niepodległości 28. Na spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 17.00 rodzice uczniów zostaną, m.in. zaznajomieni z wprowadzanym dziennikiem elektronicznym. Po zebraniu odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

            .

        • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
          • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

          • Uroczyste powitanie nowego roku szkolnego odbyło się w dniu 03.09.2018r. w Budynku Kulturalno-Oświatowym. Jak nakazuje tradycja szkolna, po wprowadzeniu sztandaru  i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrał Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D, P. Jacek Wojciechowski, który przypomniał o obchodach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, podkreślił doskonałe wyniki zeszłorocznych maturzystów i w optymistycznych słowach zachęcił uczniów do nauki. Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Z nowym rokiem szkolnym  w naszym liceum zostaje wprowadzony dziennik elektroniczny.

          • "STYPENDIA MOTYWACYJNE"

             W Liceum Ogólnokształcącym  im. Bohaterów Oflagu II D  zostały wręczone stypendia motywacyjne, po raz drugi  ufundowane przez Państwo Natalię i Stanisława Bartoszewiczów, mieszkańców naszego miasteczka. Działające przy Liceum Stowarzyszenie przygotowało nowy regulamin, powołało komisję, która podzieliła niebagatelną kwotę 2.500 zł pomiędzy  zgłoszonych przez wychowawców uczniów. W tym roku nagrody za kreatywność, szczególne zaangażowanie społeczne i promowanie szkoły w środowisku otrzymali gimnazjaliści i licealiści: Bartłomiej Pasterczyk, Agata Skiba, Max Schlamberger, Dominika Mieczkowska, Piotr Horyd, Oliwier Kubiak, Julia Szmurło, Szymon Niewierowski. Zgodnie z życzeniem sponsorów, społeczność uczniowska wybrała także dwie "Sympatyczne Osobowości Szkoły" : Eryka Hołubka i Rolanda Schlambergera.

            Nagrody zostały wręczone przez fundatora, Pana Stanisława Bartoszewicza podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w borneńskim Liceum.

            W imieniu społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D pragniemy podziękować darczyńcom za tak piękny gest, jakim jest fundowanie stypendiów motywacyjnych.