• Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
          • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

          • Uroczyste powitanie nowego roku szkolnego odbyło się w dniu 03.09.2018r. w Budynku Kulturalno-Oświatowym. Jak nakazuje tradycja szkolna, po wprowadzeniu sztandaru  i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrał Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D, P. Jacek Wojciechowski, który przypomniał o obchodach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, podkreślił doskonałe wyniki zeszłorocznych maturzystów i w optymistycznych słowach zachęcił uczniów do nauki. Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Z nowym rokiem szkolnym  w naszym liceum zostaje wprowadzony dziennik elektroniczny.

          • "STYPENDIA MOTYWACYJNE"

             W Liceum Ogólnokształcącym  im. Bohaterów Oflagu II D  zostały wręczone stypendia motywacyjne, po raz drugi  ufundowane przez Państwo Natalię i Stanisława Bartoszewiczów, mieszkańców naszego miasteczka. Działające przy Liceum Stowarzyszenie przygotowało nowy regulamin, powołało komisję, która podzieliła niebagatelną kwotę 2.500 zł pomiędzy  zgłoszonych przez wychowawców uczniów. W tym roku nagrody za kreatywność, szczególne zaangażowanie społeczne i promowanie szkoły w środowisku otrzymali gimnazjaliści i licealiści: Bartłomiej Pasterczyk, Agata Skiba, Max Schlamberger, Dominika Mieczkowska, Piotr Horyd, Oliwier Kubiak, Julia Szmurło, Szymon Niewierowski. Zgodnie z życzeniem sponsorów, społeczność uczniowska wybrała także dwie "Sympatyczne Osobowości Szkoły" : Eryka Hołubka i Rolanda Schlambergera.

            Nagrody zostały wręczone przez fundatora, Pana Stanisława Bartoszewicza podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w borneńskim Liceum.

            W imieniu społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D pragniemy podziękować darczyńcom za tak piękny gest, jakim jest fundowanie stypendiów motywacyjnych.

                  


          • PROGRAM EDUKACYJNY DLA MŁODZIEŻY - „BEZPIECZNE WAKACJE”.

            Wakacje to dla młodzieży okres wypoczynku, poznawania ludzi i zdobywania nowych doświadczeń. Młodzież spędzająca wakacje w swoich domach, jak również poza miejscem zamieszkania jest narażona na szereg zagrożeń oraz niebezpieczeństw w czasie odpoczynku. Swoboda zachowań młodych osób, większy luz, przebywanie w miejscach wypoczynku bez nadzoru rodziców, a także niewłaściwa opieka i nadzór ze strony opiekunów stanowią jedną z kilku przyczyn nieszczęśliwych zdarzeń, np. wypadków komunikacyjnych, utonięć, przestępstw i wykroczeń popełnionych przez nieletnich. 

               
            8 czerwca w związku z programem edukacyjnym „Bezpieczne Wakacje”, którego głównym celem realizacji jest promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych oraz przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, nasi uczniowie mieli teoretyczno – praktyczne zajęcia z pracownikami kilku instytucji z terenu powiatu szczecineckiego, m. in.: TADMED Szczecinek, Strażą Miejską i Komisariatem Policji Borne Sulinowo, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespółem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

               

            Młodzież naszego liceum mogła dowiedzieć się m. in. jak wygląda reanimacja człowieka dorosłego oraz dziecka, czym jest przemoc, jak na nią reagować, jak niekorzystnie na organizm młodego człowieka wpływają e-papierosy, dopalacze, alkohol. Mamy nadzieję, że ciekawe zajęcia, w których młodzież mogła tak aktywnie uczestniczyć pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas nadchodzących wakacji.
             

          • WIZYTA W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ 
            W BORNEM SULINOWIE.


             

            6 czerwca na zaproszenie starszego brygadiera pana Jacka Jagodzkiego, pełniącego funkcję naczelnika ośrodka, kilka klas z naszego Liceum, pod opieką p. Katarzyny Kowalczyk oraz p. Karola Donorowicza wzięło udział w ciekawym szkoleniu dotyczącym pracy strażaków. Za początku pan Jagodzki zaznajomił naszych uczniów z funkcjonowaniem ośrodka oraz przedstawił krótkie prezentacje dotyczące czyhających na nas niebezpieczeństw np. przypalonego tłuszczu w kuchni, czym go nie gasić, jak wyglądają konsekwencje polania palącego się tłuszczu wodą. Następnie dwóch pracowników ośrodka – sekc. Dorota Stodolna oraz mł. kpt. Wojciech Szkwałek pokazali naszym uczniom w praktyce jak wygląda szkolenie młodych adeptów PSP, obejrzeliśmy z bliska trenażer, w którym w zbliżonych warunkach do pożaru młodzi strażacy ćwiczą ryzykowne sytuacje. Każdy z uczestników spotkania mógł przećwiczyć resuscytację na profesjonalnym sprzęcie ratowniczym. Nasza młodzież po tym spotkaniu nabrała większego szacunku do pracy strażaków, rozumiejąc nie tylko jaką wiedzę musi posiadać strażak ale również ile potu musi wylać na początku swojej ścieżki zawodowej.

          • „Moja Mała Ojczyzna”

            Już po raz piąty gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych naszej gminy oraz słuchacze  Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wiek rywalizowali o palmę pierwszeństwa w gminnym konkursie  „Moja Mała Ojczyzna”. 

            Tym razem zwycięstwo przypadło w udziale uczniom z Bornego Sulinowa. W grupie gimnazjalistów drugie miejsce ex aequo zajęli uczniowie z Juchowa i Łubowa.

            W grupie młodszych – drugie miejsce przypadło w udziale uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Uśmiechu w Jeleniu, trzecie- uczniom   Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, czwarte - Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie.

            W grupie „starszaków” zwyciężyli Państwo Danuta Kmiecik i Zbigniew Kominiarczuk, drugie miejsce przypadło Państwu Jadwidze i Wojciechowi   Zdziechowskim. Rywalizacja była zacięta, a o wynikach zadecydowały niewielkie różnice punktowe, dlatego należy pogratulować wszystkim uczestnikom!

            W tym roku, oprócz pytań dotyczących naszej małej ojczyzny -   historii, zabytków, geografii gminy Borne Sulinowo, zawodnicy zmierzyli się również z tematyką niepodległościową. Organizatorzy chcieli tym samym nawiązać do zbliżającej się, setnej, rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie nie zawiedli-  doskonale znają swoją historię. Dla chętnych udostępniamy przygotowaną przez organizatorów witrynę z zadaniami konkursowymi: https://sites.google.com/site/mmo07062018/. Życzymy powodzenia!

             

            Konkurs w takiej postaci powstał dzięki pomocy Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie, które zdobyło fundusze na realizację dzisiejszego działania  oraz Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa które zafundowało nieprzeciętne nagrody dla młodych uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a dzięki uprzejmości sponsora wezmą udział w zabawach na Tankodromie i przejażdżce pojazdami militarnymi. Najaktywniejsi uczestnicy mogą zdobyć dodatkowe nagrody – m.in. przelot samolotem z elitarną jednostką Grom.

            Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Marczyńskimu, Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa za pomoc i ufundowanie cennych nagród.

            Wszystkich zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku!

            V Konkurs Wiedzy o Gminie Borne Sulinowo był realizacją zadania publicznego:

            "Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży".

            Tytuł zadania publicznego "NASZA NIEPODLEGŁA"

            Agnieszka Pawlak-Geniusz

               

             

        • GMINNA SPARTAKIADA
          • GMINNA SPARTAKIADA

          • GMINNA SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA

            30 maja w ramach obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa zawitali do nas uczniowie wszystkich szkół z gminy. Dzieci i młodzież rywalizowała w kilku konkurencjach takich jak bieg na 100m, skok w dal, tor przeszkód czy pchnięcie kulą. Nasi przedstawiciele stanęli na podium w każdej konkurencji, co nas niezmiernie cieszy. Wielu z uczniów poprawiło swoje życiowe wyniki.
            Naszą młodzież do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, pani Żaneta Zdanowska oraz pan Dariusz Palicki. 

                  

             

        • "WF" nie musi być nudny :)
          • "WF" nie musi być nudny :)

          • Uczniowie naszego Liceum mogli w tym roku szkolnym w ramach lekcji wychowania fizycznego doświadczyć zajęć takich jak aerobik, step aerobik, czy fitballs - piłki gimnastyczne. Te nowoczesne formy ruchowe niesamowicie wpłynęły na zwiększenie frekwencji młodzieży, dając dowód na to, że wf nie musi być nudny. Wraz z pozdrowieniami od dziewczyn przesyłamy zdjęcia i zapraszamy do nas :) Rekrutacja trwa :)

          •  

            Drużyna BRD z Bornego Sulinowa na podium – III miejsce,

            Bartłomiej Pasterczyk najlepszym zawodnikiem

              w  Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

                

            0d wielu lat gimnazjaliści z naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku reprezentowali nas Dominika Mieczkowska, Piotr Horyd i Bartłomiej Pasterczyk. Drużyna ta wcześniej  wygrała eliminacje gminne zorganizowane w SP w Juchowie oraz powiatowe, które odbyły się w Szczecinku.

            W dniu 18 maja 2018 roku w ZORD w Koszalinie 20 szkół rywalizowało w Wojewódzkim XLI Ogólnopolskim  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie zmagali się w czterech konkurencjach: test wiedzy, pokonywanie toru przeszkód , jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz grupowe udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, w której nasza drużyna wykazała się fachową wiedzą  i umiejętnościami. Po ostrej rywalizacji między szkołami uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zajęli trzecie miejsce, a Bartłomiej Pasterczyk został mistrzem województwa.

            Uczniów do turnieju przygotowywali p. Elżbieta Kwietniewska, p. Renata Dymarska , p. Paweł Koszel (ratownik medyczny) oraz młodszy aspirant Konrad Kopkiewicz ( Ośrodek Szkoleniowy PSP w Bornem Sulinowie).

        • Wizyta niemieckiej młodzieży w Bornem Sulinowie.
          • Wizyta niemieckiej młodzieży w Bornem Sulinowie.

          •  

               

            Już po raz trzeci gośćmi Liceum Ogólnokształcącego w Bornem Sulinowie byli uczniowie szkoły z urokliwego Buxtehude. Od 23 do 28 kwietnia młodzi Niemcy wspólnie z polskimi rówieśnikami zwiedzała,  poznawali lokalną historię, integrowali się w czasie aktywności sportowych.

            Wizyta naszych gości była częścią projektu „Polacy i Niemcy w Bornem Sulinowie‑ połączeni wspólna historią”, realizowanego dzięki środkom z  Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

            Mimo drobnych problemów z pogodą, młodzież chętnie uczestniczyła we wszystkich zaplanowanych  przez organizatorów działaniach. Tygodniową wymianę rozpoczęliśmy od wizyty w Gospodarstwie Ekologicznym w Juchowie – młodzi ludzie piekli chleb, uczestniczyli  w warsztatach o charakterze interaktywnym. Dokładnie przyjrzeli się pracy w gospodarstwie i zapoznali się z tradycyjnymi, ekologicznymi formami produkcji rolnej.

            Środa była dniem aktywności na świeżym powietrzu – młodzież integrowała się w czasie gier terenowych na borniańskim„Tankodromie”, a nagrodą za zaangażowanie była tradycyjna grochówka i przejażdżka pojazdem transportowym.

            Cały czwartek uczniowie spędzili w Szczecinie, tam zapoznali się z historią miasta i regionu, zaś piękno lokalnej przyrody poznali podczas piątkowej wycieczki rowerowej. Niemcy mieli również okazję poznać polską kuchnię – uczyli się m.in. lepić pierogi. Atrakcji było sporo!

            Historię Bornego Sulinowa naszym uczniom przypomniał, a niemieckim przedstawił pan Dariusz Tederko, pracownik Urzędu w Bornem Sulinowie - a że najlepiej zapamiętujemy to czego sami doświadczamy, była to lekcja historii w terenie – zwiedzaliśmy bunkry z okresu drugiej wojny światowej.

            „Polacy i Niemcy w Bornem Sulinowie – połączeni wspólna historią” jest z założenia projektem służącym integracji, walce ze stereotypami, otwieraniu się na inne kultury. Okazuje się, że takie przedsięwzięcia świetnie się sprawdzają, młodzieży wystarczy tydzień, żeby się zaprzyjaźnić, a wszelkie obawy czy uprzedzenia znikają już po kilku godzinach wspólnych działań. We wrześniu przyszłego roku nasza młodzież pojedzie z rewizytą do Buxtehude, a nauczyciele z borniańskiegoliceum już planują organizację wymiany z kolejnym rocznikiem młodzieży.

             

          •   Pożegnanie absolwentów

          •    
            W piątek 27 kwietnia 29 uczniów  klasy  trzeciej zakończyło naukę w borneńskimliceum. Tradycyjnie uroczystość przygotowali ich młodsi koledzy i koleżanki, którzy w swoim programie artystycznym nawiązali do czekającego ich wyzwania- egzaminu maturalnego. Sekretarz Urzędu Miejskiego, Pani Anna Gałązka wręczyła absolwentom pamiątkowe albumy i życzyła powodzenia w czasie maturalnych zmagań.  Nagrody za osiągnięcia, listy gratulacyjne dla rodziców  i świadectwa nasi byli licealiści otrzymali z rąk P. Izabelli Kraemer. Na zakończenie, absolwenci podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i przekazali  przygotowane przez nich tablo. Uroczystość  była także przekazaniem pocztu sztandarowego, który został zastąpiony przez młodszych licealistów.

            Naszym absolwentom życzymy spełnienia w dorosłym życiu, aby pozostali takimi wspaniałymi ludźmi, jakich mieliśmy przyjemność poznać. 

                  

          • ”LET’S  COMPETE” po raz szósty

            W dniu 24.04.2018r. w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział 10 uczniów  ze szkół w Łubowie, Juchowie i Bornem Sulinowie. Pierwszy, pisemny etap konkursu pozwolił wyłonić językowych liderów, którzy kontynuowali  swoje zmagania  w tworzeniu wypowiedziach ustnych.  Komisję Konkursową stanowili nauczyciele j. angielskiego ze szkół biorących udział w konkursie - P. Agnieszka Mąkol i P. Marek Pasławski. Jury Konkursu przewodniczyła P. Agnieszka Chwiałkowska- Kierownik Referatu Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego.

            Zwycięzcami Konkursu zostali:
            1.    Roland Schlamberger –gimnazjalista z  Liceum Ogólnokształcącego  im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie
            2.    Kacper Pawlikowski – gimnazjalista ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Juchowie
            3.   Jakub Kubacki -  gimnazjalista ze Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie
            Za zaprezentowanie najlepszej wypowiedzi ustnej nagrodę otrzymał Max Schlamberger- gimnazjalista z  Liceum Ogólnokształcącego  im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Wachowski, gimnazjalista z Bornego Sulinowa.

            Nagrody zostały ufundowane przez P. Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im.  Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie. Podziękowania składamy także P. Dariuszowi Czerniawskiemu, Kierownikowi Budynku Kulturalno-Oświatowego, pracownikom BKO za wszelką pomoc okazaną przy realizacji tego przedsięwzięcia.

          • Łukasz Marynisz - laureatem Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

            W dniach 24-25 marca br. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, w której wziął udział nasz uczeń Łukasz Marynicz. Odniósł on sukces, zostając laureatem. Dzięki temu wynikowi, otrzymał on możliwość studiowania na wybranych uczelniach.

            Aby znaleźć się w finale Łukasz musiał na etapie szkolnym napisać esej, który następnie został pozytywnie oceniony przez Komitet Zachodniopomorski. W grudniu 2017 roku odbył się etap regionalny, w którym Łukasz zajął pierwsze miejsce, kwalifikujące (dziesiątka najlepszych) do zawodów centralnych.

            Gratulujemy wyniku!

                           

             

          • XVI Zielony Tydzień      19-23 marzec 2018 r

            Hasło przewodnie     ,, Nasza Niepodległa”

             W dniach 23-27 marca 2015 odbył się w naszej szkole XVI Zielony Tydzień. W tym roku oprócz propagowania postaw proekologicznych, prozdrowotnych wracaliśmy pamięcią do historii naszego kraju. Przypominaliśmy sobie piosenki patriotyczne i wojskowe, ważne chwile dla Polski Niepodległej  oraz dawne polskie tradycje wielkanocne. W kolejnych dniach klasy rywalizowały w różnych konkursach. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkursów:

            Konkurs na ekologiczną, piękną i mega wysoką Palmę wielkanocną

            I miejsce – klasa 3b

            II miejsce – klasa 2a, 3a, 3c ,I LO

            III miejsce – klasa 2b, II LO

            Festiwal piosenki żołnierskiej i patriotycznej

            I miejsce – klasa II LO

            II miejsce – klasa 3a i I LO

            III miejsce – klasa 3b i 3c

            Konkurs na zaprezentowanie scenki z życia Polaków w latach 1918 – 2018 ,, Kiedyś tak się żyło”

            I miejsce – klasa 2b i 3b

            II miejsce – klasa 3a i I LO

            III miejsce – klasa II LO

                     

            Targi zdrowej i zdrowszej żywności - ,,Polska impreza ‘’

            I miejsce – klasa 3b i 3c

            II miejsce – klasa II LO i 3a

            III miejsce – klasa 2b, 2a i I LO

                        

            Dziękujemy sponsorom: Fundacji im. St. Karłowskiego z Juchowa oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie, dzięki którym mogliśmy nagrodzić uczniów.

            Podsumowanie:

            • Zielony Tydzień jest cykliczną imprezą w naszej szkole już od 16 lat. Staramy się poprzez różne rywalizacje, pokazy integrować młodzież, wpajać im zasady zdrowego odżywiania, ekologicznego postępowania, zdrowego trybu życia
            • Za rywalizacje klasowe uczniowie otrzymują różne nagrody, klasa która wygrywa otrzymuje nagrodę główną
            • W tym roku przyznano dwa pierwsze miejsca ; dla II LO za zdobycie największej liczby punktów oraz dla 3b za największą ilość miejsc pierwszych. Gratulacje!!!

             

        • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
          • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

          •           W dniu 26 marca 2018 r. Kuratorium Oświaty w Szczecinie ogłosiło końcowe wyniki konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie. Na etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów – Max Schlamberger z klasy 3b oraz Tomasz Wachowski z klasy 3c. Miło nam ogłosić, że obaj otrzymali w tym konkursie tytuł laureata, który m.in. zwalnia ich z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela wiedzy o społeczeństwie p. Weroniki Witkowskiej-Ebert. Cieszymy się niezmiernie, że trud włożony w przygotowania do konkursu przyniósł zamierzony efekt i jeszcze raz gratulujemy uczniom oraz opiekunowi.

          • Max Schlamberger, Roland Schlamberger -

            Laureaci Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego

                 W dniu 07. 02. 18 r. uczniowie klasy 3b gimnazjum - Max Shlamberger oraz Roland Shlamberger udali się do Koszalina na Wojewódzki Konkurs Języka angielskiego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego.

                  Pomimo ogromnej liczby uczestników (ponad 450 osób), naszym uczniom udało się zdobyć zaszczytne tytuły laureatów.

            Uczniowie przygotowali się do konkursu pod okiem nauczyciela języka angielskiego - pani Marii Staszków. 

            Gratulujemy !

          • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
            19 i 23 marca odwiedziliśmy najmłodszych mieszkańców miasta w Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu Jedyneczka, by w ramach Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest na całym świecie 21 marca recytować wiersze. 
            Nasi wolontariusze czytali maluszkom wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Marii Konopnickiej. Dzieci odwdzięczyły nam się śpiewając piosenki lub recytując ulubione wierszyki. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu spotkanie.

             

                                      


            ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA NA KOLOROWO
            21 marca obchodzony był Światowy Dzień Zespołu Downa. To nieprzypadkowa data, gdyż wada ta dotyczy dodatkowej 21 pary chromosomów – osoby z Zespołem Downa zamiast 2 mają 3 chromosomy. 
            Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki. Nasi uczniowie przyłączyli się do światowej akcji przywdziewając kolorowe skarpety. Niektóre printy naprawdę nas zachwyciły. W ogłoszonym spontanicznie konkursie w kategorii The best print wygrał Kacper Zimiński. W kategorii Non stop color wygrała Agata Skiba. 

          • UWAGA

            W dniach 07-12 maja 2018 roku odbędzie się szkolna wycieczka na Suwalszczyznę i Litwę.

            W planie wycieczki m.in.:

            • Sanktuarium w Świętej Lipce, koncert organowy
            • Wilczy Szaniec – wojenna kwatera Hitlera
            • Twierdza Boyen
            • Klasztor w Wigrach
            • Góra Cisowa – suwalska Fudżijama
            • Wiadukty w Stańczykach
            • Zamek w Trokach i degustacja kuchni karaimskiej
            • Wilno – m.in. cmentarz na Rossie, góra Trzech Krzyży, Ostra Brama, dom Adama Mickiewicza
            • Druskienniki –Muzeum Komunizmu, pobyt w Aqua Parku
            • Wigierski i Biebrzański Park Narodowy
            • Pola Bitwy pod Grunwaldem
            • Oraz wiele innych atrakcji

            Koszt wycieczki wynosi ok 550 zł/os.

            W cenie wycieczki jest przejazd autokarem, 4 noclegi  w ośrodku wypoczynkowym ,,Sodas” w Trakiszkach k/Puńska, pełne wyżywienie, bilety wstępu, przewodnik.

            Ilość miejsc ograniczona!!!                                                            

            Rezerwacji dokonujemy wpłacając  zaliczkę.

            Informacji udziela P. Izabella Kraemer

          • Zebrania z rodzicami

          • W dniu 27.03.2018r. ( wtorek)  odbędą się zebrania z rodzicami uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego wg następującego harmonogramu:

            godz. 16.00 - spotkanie rodziców uczniów klas III GIMNAZJUM z dyrektorem szkoły Jackiem Wojciechowskim w auli Budynku Kulturalno - Oświatowego

            godz. 16. 30 - kl. klasy III Gimnazjum spotkanie z wychowawcami w klasach,

            godz. 17.00 - kl, I, II Liceum Ogólnokształcące

                                  kl. 2a, 2b Gimnazjum

            godz. 17. 30 - kl. III Liceum Ogólnokształcące

        • Wyjątkowi goście
          • Wyjątkowi goście

          •          W dniu 27 lutego 2018r. nasza szkoła miała przyjemność gościć Państwa Natalię i Stanisława Bartoszewiczów, mieszkańców naszego miasta, którzy w poprzednim roku szkolnym pięknym gestem ufundowali stypendia motywacyjne dla dziewięciu gimnazjalistów i licealistów (http://www.bornesulinowo.pl/?p=30191). Przypomnijmy, że była to łącznie, niebagatelna  kwota 2000zł. W trakcie spotkania nasi Goście zainteresowali się sprawami naszego liceum, osiągnięciami uczniów, atmosferą panującą wśród młodzieży i zadeklarowali kolejne stypendia dla uczniów. Do końca kwietnia powstanie nowy regulamin stypendiów motywacyjnych ufundowanych przez Państwo Bartoszewiczów, który będzie odzwierciedlał sugestie naszych niezwykłych darczyńców. Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.  Naszym sponsorom dziękujemy za gotowość nagradzania naszych licealistów i gimnazjalistów i mamy nadzieję, że będą mogli osobiście wręczyć  wyróżnienia.

          •    „Ach, co to był za bal…”

            Piątkowy wieczór,  9 lutego 2018, był niezapomnianym wydarzeniem dla 26 uczniów z klasy  III naszego liceum - wzięli oni  udział w balu studniówkowym w DW „Kolejarz” w Szczecinku.  Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem, po którym nasza młodzież licealna, pracownicy naszej szkoły i zaproszeni goście bawili się do przysłowiowego białego rana.  P.Dariusz Palicki tradycyjnie przygotował trudny układ taneczny, który udało się zatańczyć prawie bezbłędnie. Na początkowej części balu licznie pojawiły się całe rodziny naszych przyszłych abiturientów, którzy wzruszeni oglądali swoje pociechy tańczące poloneza. Jako goście licznie przybyli  nasi absolwenci, których zapewne przyciągnęły dobre wspomnienia z ich studniówek. Pan Dyrektor Jacek Wojciechowski życzył naszym licealistom pomyślnego zdania matury, a wszystkim uczestnikom dobrej zabawy. Muzykę i oprawę sceniczną zapewnił p. Mateusz Balans, który niestrudzenie, do samego końca imprezy, podtrzymywał taneczną atmosferę.  Prowadzeniem części oficjalnej zajęli się Kaja Karwacka i Patryk Orszulak, Klaudia Lewita przygotowała prezentację obrazującą radosne wspomnienia z poprzednich lat, wszystkie trzecioklasistki  przygotowały i pięknie zaprezentowały dynamiczny układ taneczny, który był prawdziwą niespodzianką dla zgromadzonych. Następnym ciekawym punktem programu artystycznego był konkurs przygotowany przez Kaję - nauczyciele musieli nagłowić się nad rozpoznawaniem swoich uczniów na zdjęciach z wczesnego dzieciństwa. Dla niektórych nie było to łatwe, ale wszyscy bawili się doskonale. 

            Więcej informacji na stronach: http://www.gk24.pl/studniowki/g/studniowka-zespolu-szkol-im-bohaterow-oflagu-ii-d-w-bornem-sulinowie,12924150,27485036/ https://www.gawex.pl/galerie/id/4198/Studniowka-Zespolu-Szkol-im-Bohaterow-Oflagu-II-D-w-Bornem-Sulinowie

            http://www.gk24.pl/studniowki/g/najpiekniejsze-pary-studniowek-2018-zobacz-zdjecia,12939148,27558810/

            Uczniowie kl. III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie pragną podziękować:

            • Radom Osiedli 1i 2 w Bornem Sulinowie,
            • Radzie Rodziców LO im. Bohaterów Oflagu II D,
            • Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D 

            za finansowe wsparcie balu studniówkowego.